(povídka?) Black & White Universe: Prolog

17. července 2015 v 20:59 | Otherwise |  B&WU
Když jste znuděný středoškolák se spoustou času, ...víte... good for you. Když jste ale znuděný středoškolák se znalostí 3D grafiky, měli by jste se sebou něco dělat (O to lépe když znáte nějakého schopného programátora). Otevírá to nejednu možnost jak trávit všechen čas u PC a lhát si že máte nějaký život stejně nepomůže (bo stejně žádný nemáte).

3D grafika je i dobrý způsob jak si přivydělat... jen kdyby ta prokrastinace....
Énywej... k věci


Za dob středoškolských... mladý chlapec podlehl kouzlu 3D grafiky a spolu s kamarádem se rozhodli, že by mohli udělat hru. (Ok, v tomhle stylu vyprávění to asi nebude nejlepší způsob jak něco přednést).

Inu, psal se rok.. pff co já vím 2011/12, kdy započaly malé střípky práce na něčem, o čem každý "nerd" sní. Začaly se tvořit první polygony projektu Universe. Kdo by nechtěl zhmotnit své představy do formy hry a přednést je světu. Do vody čistě neprozkoumané se vrhnout však není nejrozumnější nápad. Tedy, není to zrovna nejednodušší to vše ustát. Grafika trvá roky a programovat to taky není žádná sranda... tak kdo by se na to nevysral xD (a hádejte co, prokrastinace zvítězila). Zvlášťě když si grafik nastaví celkem vysokou la'tku. (problém byl také v komunikaci, ale to ostatně vždy)

Nyní je krom pár místností a příběhu v hlavě, ze které se pomalu vše vytrácí, "hotov" snad jen ten plakát. Tak jako tak, napadlo mě se o onen příběh podělit... snad možná ho i společně vytvořit. Doplnit ho pár ilustracemi či nápady a rozšířit o trochu ten myšlenkový palác. Předpokládat však, že celý nápad někdy ožije je čiré šílenství.

Skoro to volá i po založení nové rubriky říkáte si.... no... bojím se, že dál než za prolog se asi nedostanem. Uvidíme, možná... Nějaký ten pochmurnější "hororový" sci-fi příběh by se sem hodil. Ač nejsem zrovna geniální spisovatel a převést všechen ten nápad z hlavy asi nebude zrovna podle představ, dal bych tomu čas xD.


Dalo by se tedy říct... buďte kurva produktivní... dokud máte kurva čas a energii, protože jednou ten čas mít kurva nebudete! Jde to říct i jako jedno velké klišé, ale takhle se to snad snáze pochopí a vulgarismy přidají na váze a důležitosti.

BTW: říkat si ...... a tvořit vesmírné lodě ve tvaru penisu není asi nejlepší začátek.

Nezbývá než se těšit na stísněná a potemnělá dobrodružství. Náčrtem příběhu a hlavního děje většinou všechno začíná, takže by bylo fajn, konečně něco sepsat. Jen tak, z dlouhé chvíle. Pro naplnění snů. Utříbení si myšlenky.
Otázkou je, zda se vůbec těšit?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama