Praha na tripu

12. února 2016 v 21:04 | Otherwise
Není tomu tak dávno, co jsem po nějaké době zase zamířil směrem naší stověžaté metropole. Pro tentokrát však ne v pohodlí automobilu (greenpeace se raduje), ale kupodivu v pohodlí vlaku, z čehož musím usoudit, že můj postoj k železniční dopravě se podstatně zlepšil. Pokud celou věc nesabotuje náhodný sebevrah, nebo nahlášená bomba či každodenní zpoždění českých drah, je to vítané zpestření, zvláště pak, pokud jedete přes celou republiku a aktuální cena benzínu se pohybuje kolem 28Kč,-
Z vagónů LEO expressu je krásný výhled na zamračené lidi na nástupištích, čekající už 45 min. na svůj spoj od ČD (#nohate) a čas jízdy oproti dálnici též potěší. Potěší i vlakový chat, kam za celou dobu nikdo nepřišel (-_-) ...přitom tolik perspektivní záležitost s tak podceňovaným využitím.K mému nepřekvapení Pražáci stále neví co je to "rožni" či "úžička", drogy vám nabídnou hned jak vystoupíte z vlaku a arogance stoupne na škále od jedné do deseti na jedenáct. Teda nic proti Pražákum, abych se jich i zastal, tak ochota není zase tak všem cizí. Někteří pomůžou zjistit spoj v metru, či s vámi počkají sedm hodin na vlak a tak, ale to už bych šel do detailů viťte.
Ocenit musím též výdrž tamních bezdomovců, klečet půl dne na studené zemi (jen kdyby neklečel ve stínu, ale šel o pět metrů dále na slunnou stranu mostu, vyřešil by spoustu svých problémů).

Necelých 24 hodin v Praze však stálo za to. S čím bych se chtěl aspoň částečně podělit... (což je kec a dělám si jen reklamu) je krátký sestřih záběrů a časosběrných snímků, limitován výdrží baterie a fotogeničností, kterou nezachránilo ani vymodlené počasí.Pokračování příště!
 


Komentáře

1 Mič Mič | Web | 18. února 2016 v 20:14 | Reagovat

Och, ja sa chystám do Prahy za sestrou, ale desí ma tá dlhá cesta a prestupovanie, lebo ja som schopná prestúpiť na hocijaký vlak, ale správny nebude xDDDD ale cestovanie vlakom mi v poslednom čase vyhovuje viac ako v aute xD aspoň môžem v pokoji čítať... len hej, to meškanie je o ničom...
Inak som rada, že sú tu konečne nové články :)

2 Otherwise Otherwise | E-mail | Web | 20. února 2016 v 21:15 | Reagovat

[1]: Dobrý je zjistit si akce a trasy soukromých dopravců a pod. Rozhodně to stojí méně nervů, času i peněz (Za sebe můžu doporučit LE). Jinak přeji hodně štěstí v tom pražským chaosu a doufám, že vznikne taky nějaké video xD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama