Příběhy hvězdných nocí: Den kdy nastal konec roku

8. ledna 2017 v 21:00 | Dircet |  Můj milý deníčku
V normálních případech by mě mlha nemohla nijak rozhodit, ale ten den se držela kupodivu dlouho (myšleno celý den). Silvestr a inverze, co víc si přát, než zkazit lidem ohňostroje, dobrá práce počasí, tohle kolo jsi vítězem. Naštěstí je svět plný bláznů a ještě ulítlejších nápadů a tak se zrodila myšlenka. Těžko říct, jestli jde nazvat myšlenkou, když je nápad čistě bezmyšlenkovitý... tak to můžem nazvat kultem... aspoň od teď.
Hodina cesty prázdnými silnicemi a mlhou zcela vymazávajíc mi jakoukoli stopu po viditelnosti nad 20 metrů před sebe započala naše pouť, hned po tom co si každý vyslechl připomínky, jak je to dementní nápad, neboť teploměr hlásí -9°. Při cestě vzhůru již byl vzduch čistý a obloha tak jasná, až se tajil dech. Stále nás ale čekala více jak hodinová cesta lesem. To byly chvíle, kdy začínal člověk litovat však s každým pohledem na oblohu, tak jasnou, přestávaly být všechny problémy zatěžující mysl relevantní a už se přelévaly jen do problémů malicherných.

Na samém vrcholu pak následoval blahodárný odpočinek a minutka na shromáždění dříví. Poslední chvilka pohlédnout na hvězdy obklopeni temnotou lesa a následně pudy jeskynních lidí zakořeněné hluboko v nás nám pomohli rozdělat oheň.
Všechen chtíč nás však hnal už jen nahoru a přes všechny ty výtky lidí a trable s cestou... nelituji, pohled který se mi naskytl za to stál (tak nějak máte štěstí, že jsem si vzal foťák, ale příště si to vyklusáte pěkně sami xD).

Přes večer přišlo pak i pár skupinek stejných bláznů cestujících lesem, ať už s cílem který hnal nás... nebo jen procházeli, nevědíc co jiného v přelomu roku dělat. A výsledek? Všechny ohňostroje na Moravě jako na dlani... pohled na tisíce záblesků připomínajíc vám, kdo je hvězda tohoto večera, neboť tak jste si i připadali. Pohled mimo jakékoli slovní popsání, jako z nebes. Osobně jsem ještě nikdy neviděl tolik hvězd. Mlha v nížinách blokovala aspoň část světla, tak zredukovala aspoň trochu světelného smogu a mráz (který stejně už nikdo nevnímal) vyčistil vzduch. Ideální chvíle být daleko od problémů a civilizace.

A to byl tak nějak můj silvestr na Kelčském Javorníku ve zkratce.
Rok 2k16 byl dobrým rokem s úžasným zakončením... ale co je ještě lepší, je rok 2k17 s nezapomenutelným startem. A jaký byl váš silvestr?Je pravda, že tohle jsem tak nějak potají potřeboval, střet živlů, který pohladí na duši.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama